smoke-716322_960_720

Skład miału – atrakcyjna oferta dla mieszkańców Gliwic i okolic

Speed-Bud to skład materiałów opałowych, który wśród w swoje ofercie posiada produkty takie jak węgiel kamienny, ekogroszekm, miał czy drewno kominkowe. Jednym z najchętniej kupowanych materiałów jest miał. Co sprawia, że jest on tak popularny wśród mieszkańców miasta Gliwice i okolic?

Dlaczego warto wybrać miał?

Dzięki swojemu charakterowi – cechuje go drobna ziarnistość –  najczęściej używa się go w budynkach, które wyposażone są w kotły z rusztem mechanicznym. Miał węglowy to produkt zaliczany do grupy paliw ekologicznych. Wynika to z faktu, że łączy wysoką sprawność energetyczną i efektywność ekologiczną. Ponadto może być stosowany w kotle o niewielkiej mocy.

Na rynku dostępne są specjalne kotły do spalania miału, których cena zbliżona jest do kosztów, które należy ponieść przy kupnie kotły gazowego. Jednakże ogrzewania miałem jest dużo tańsze w eksploatacji.

Co należy wiedzieć przed kupnem miału?

Miał to paliwo tanie i wydajne, lecz należy pamięć, że nieumiejętnie spalany potrafi szybko zniszczyć kocioł oraz komin. Istotna jest także jego jakość. Nieuczciwi sprzedawcy mogą sprzedawać go z niepalnymi dodatkami, jak gruz czy piasek. Kolejnym aspektem, na który należy uważać przy kupnie tego materiału opałowego, jest jego wilgotność. Odpowiednio zwilżony miał przypomina wilgotną ziemię – wzięty do ręki nie zostawi śladu, ani tym bardziej nie będzie lała się z niego woda. Dlatego kupując materiał opałowy tego typu, warto skorzystać z oferty zaufanego składu miału, takiego jak Speed Bud.

Dlaczego mieszkańcy Gliwic i okolic powinni wybrać skład miału Speed-Bud?

Speed-Bud oferuje miał węglowy o różnej gramaturze w niezwykle korzystnej cenie. Za tonę tego materiału klienci zapłacą już od 430 zł. Speed-Bud oferuje usługi wysokiej jakości, obsługując przy tym zarówno klientów indywidualnych, jak i odbiorców hurtowych.

Warto sprawdzić ofertę prezentowaną przez skład węgla Gliwice Speed-Bud.