RFT-451_czb-Copy

Przekaźniki elektroenergetyczne

Jak wszyscy doskonale wiemy, każdego dnia zużywamy gigantyczne ilości energii elektrycznej, niezależnie od tego, czy mówimy o wymiarze przemysłowym, czy codziennego zapotrzebowania w warunkach mieszkalnych. Ładujemy coraz więcej sprzętów elektronicznych jednocześnie, a także zwiększamy ilość urządzeń multimedialnych w naszym bezpośrednim otoczeniu. Nie inaczej dzieje się w branży przemysłowej, gdzie energia wykorzystywana jest w znacznie większych ilościach – zakłady przemysłowe wykorzystują nowe urządzenia, które w zamian za sprawniejsze wykonywanie pracy pobierają więcej energii. Wiąże się to jednak z odpowiedzialnością i koniecznością stosowania dodatkowych zabezpieczeń.

Jakie zalety mają przekaźniki elektromagnetyczne?

Pełna kontrola nad układem elektrycznym i wszelkimi zjawiskami, jakie w jego obrębie zachodzą to podstawa działania każdego przedsiębiorstwa polegającego na znacznych wartościach energii elektrycznej. Awarie sieci elektrycznych w takich miejscach mogą prowadzić do prawdziwych katastrof, a wykrycie ich bez odpowiedniego sprzętu bardzo często jest niemożliwe aż do momentu wypadku. Na szczęście istnieją urządzenia, które pozwalają na kompleksowe monitorowanie i zarządzanie każdym odcinkiem naszej sieci elektrycznej i diagnozowanie wszelkich nieprawidłowości oraz niespodziewanych zachowań w jego obręb – przekaźniki elektromagnetyczne od Zeg-Energetyka nadzorują wszelki ruch w danym układzie elektrycznym i na podstawie otrzymanych raportów można wykryć, które działania lub w jakich godzinach sieć zachowuje się nienaturalnie. Jest to pierwszy krok do skutecznego zapobiegania wypadkom.

Stosowanie przekaźników elektromagnetycznych zapewnia bezpieczeństwo całego układu, a dokładne analizy umożliwiają przeciwdziałanie negatywnym skutkom wadliwych instalacji. Szczególnie istotne jest posiadanie takiego urządzenia w miejscach o zwiększonym ryzyku wypadku, na przykład stacjach benzynowych, laboratoriach każdego rodzaju, koncernach farmaceutycznych czy choćby w każdym zautomatyzowanym zakładzie pracy.

Od paru lat skupienie wokół bezpieczeństwa energetycznego systematycznie rośnie, a wraz z wprowadzaniem coraz to bardziej zaawansowanych urządzeń jest wręcz koniecznością zadbanie o ich nieinwazyjne działanie. Oferowane przez ZEG-Energetyka przekaźniki elektromagnetyczne są skutecznym rozwiązaniem dla tego problemu i każde poważne przedsiębiorstwo powinno posiadać takie, nie tylko ze względów bezpieczeństwa, lecz także efektywności pracy maszyn.