Wynajem-ma-urlop-Nicea-Palladium_8

Czym uszczelnić taras? – żywica, płytki i inne środki

Bardzo często zdarza się, że próby izolacji tarasów na własną rękę, kończą się ich nieszczelnością, a nawet wysadzeniem płytek. Należy pamiętać o tym, że przy nieumiejętnym zaimplementowaniu izolacji możemy być zmuszeni do skucia całego tarasu i wylania go na nowo. Aby zabezpieczyć się przed taką sytuacją, należy wybrać odpowiedni środek izolujący, jednak który wybrać skoro na rynku jest tyle sposobów? Zapraszamy do lektury!

Zrób to raz, a porządnie!

Mogłoby się wydawać, że postawienie tarasu to sprawa prosta, a po jego wykonaniu nie musimy robić niczego więcej. Otóż jest to błędne, a w dodatku bardzo częste nastawienie, które sprawia, że musimy powtarzać wykonaną pracę. Tak jak w przypadku każdej innej budowy, zapewnienie odpowiedniej izolacji fundamentów to sprawa priorytetowa. Dzięki temu nie narazimy się na uszkodzenie powierzchni oraz jej ogólny zły stan. Niestety, osoby kładące płytki bardzo często wychodzą z założenia, że fuga wystarczy, co prowadzi do ich pękania i deformacji struktury całego tarasu. Szczególnie częste jest to w przypadku, gdy powierzchnia jest nierówna i woda gromadzi się w jednym miejscu, skąd szuka ujścia. Przy długotrwałym wystawieniu na taki czynnik, fuga pęka, a woda zaczyna niszczyć strukturę pod płytkami, która po jakimś wpływa także na nie. Jeżeli chodzi o lakiery, to ich skuteczność uzależniona jest od prawidłowości nałożenia jego warstwy. Jest to kluczowy element korzystania z tej metody, a jak doskonale wiemy, Polacy wolą zrobić coś samemu niż wynająć specjalistę, co w większości przypadków kończy się źle.

Sprawdź skuteczne uszczelnianie tarasu z DuroDach.

Jednym z najlepszych sposobów na otrzymanie niezawodnej izolacji jest obecnie żywica na taras. Już sama jej aplikacja stawia ją w korzystnym świetle, ponieważ jest samorozlewna, więc gwarantuje nam idealnie równą powierzchnię. Cechuje ją także uniwersalność, ponieważ można ją wykorzystać zarówno do izolacji posiadanych już płytek, jak i samodzielną warstwę izolacyjną. Żywica na taras charakteryzuje się także możliwością zachowania wysokiego połysku, jak i matu. Wbrew pozorom jest to materiał niezwykle odporny na ścieranie, dzięki czemu wymagania konserwacyjne są bardzo niskie, a powierzchnia daje się czyścić w łatwy sposób. Dla otrzymania mniejszego poślizgu można użyć piasku kwarcowego, co zapewni znacznie większą stabilność.

Wśród wszystkich dostępnych środków izolacyjnych, żywica na taras wypada bardzo pozytywnie. Jej uniwersalność oraz poziom ochrony, jaki oferuje, sprawia, że jest to produkt skuteczny i godny zaufania.

Poznaj ofertę sklepu DuroDach.pl.